A Hifi Pig internetes magazin tesztelte az RDacoustic Evolution hangfal Voxativ driverrel épített változatát, gyakorlatilag ugyanazt a modellt, mely a 17. AV-Trend és Hi-Fi Show rendezvényén demószobánkban is hallható volt.
A teljes cikk megtalálható itt:
Csak pár gondolat a cikk megállapításaival, és a saját tapasztalatainkkal kapcsolatban. A kiállításon több látogatónk is kifogásolta a hangfalkábel csatlakozótermináljainak elhelyezését. Ezek jobbára esztétikai kifogások voltak. A cég álláspontja szerint az oldallapokon elhelyezett csatlakozók a lehető legrövidebb jelút elérését szolgálják, de a rendre felmerülő észrevételek miatt ma már megrendelésre legyártják a hangfalakat a hátlapon elhelyezett csatlakozókkal is. Azt hiszem ez a fajta gyártói rugalmasság csak azokat a cégeket jellemzi, amelyek készülékeiket igyekeznek teljesen a felhasználó igényeihez igazítani. Ez elképzelhetetlen tömegtermelés keretein belül.
A cikk szerzőjének szubjektív megállapításai szerint: “… a Voxativ hangsugárzóval épített egységek közül ez az elérhető legjobb.” Ezzel én magam sem szállnék vitába, de saját személyes tapasztalatom szerint – tekintve, hogy én már mindkettőt hallhattam – a Fostex sugárzóval épített változat közel olyan jó. A dobozok egyik konstruktőre szintén a Fostex változatot használja, mert a saját szobájában neki az tetszik jobban.
A magazin a teszt eredménye alapján a hangfalat az erősen ajánlott (Highly Recommended) minősítéssel értékelte, ami magáért beszél. Az értékelés főbb megállapításai a következők voltak:
- Megépítettség: nagyon szilárd, és jól megépített
- Hangminőség: Kifogástalan középső és felső frekvenciatartomány, de ne várjunk nadráglengető mélyeket.
- Ár/érték arány: Rengeteg hangsugárzót kapni ennyi pénzért, de Voxativ-ot olcsóbban nehéz.
Pozitívumok:
- Lenyűgöző középső és felső frekvenciatartomány
- Jó megépítettség és lenyűgöző külső
- Részletes, gyors és élő előadásmód
Negatívumok:
- Nem képes igazán mély hangok előállítására.
Én a magam részéről még annyit tennék hozzá, hogy ez a hangfal – méretei miatt is – igényli a teret, de képes akár már 20 négyzetméter nagyságú helyiségben is megszólalni. A gyártó szerényen csak annyit közöl, hogy ezt a modellt 90 négyzetméterig bármilyen helyiségbe ajánlja.
A cikk minden megállapításával egyetértek, így a gyomordöngető mélyek hiányával is. Ez a doboz nem ezt tudja. A majdnem lineáris frekvenciamenete mellett már nem megy le a legalsó regiszterekig, de 45 Hz felett igen kiegyenlített hangzásképet, óriási három dimenziós teret, precíz hangszerhangokat produkál. Emellett egy szemet gyönyörködtető és különleges bútor.
Akinek a cikk vagy ez a bejegyzés felkeltette az érdeklődését, azt várjuk egy közös zenehallgatásra!